Systemy zabezpieczenia druków ścisłego zarachowania

Drukarnia Polplast S.C.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Systemy kompleksowego zabezpieczenia i ewidencji druków ścisłego zarachowania.

Hologramy

Hologram zabezpieczający polisę                              Hologram PTU LA

Hologramu umieszczonego na polisie nie można przekleić na inny dokument. Każda próba odklejenia kończy się uszkodzeniem hologramu i dokumentu np. polisy ubezpieczeniowej. Hologram potwierdza oryginalność dokumentu i uniemożliwia jego podrobienie.

System 2

System 2

Podobnie jak hologramu, żadnej etykiety z folii zabezpieczającej umieszczonej na dokumencie nie da się przekleić na inny bez uszkodzenia (kruszenia). Etykiety z folii kruszących (rys. powyżej) idealnie nadają się do umieszczenia na nich np. nr polisy, nr rachunku, na który klient wpłaca raty i kolorowego logo Państwa firmy. Numery mogą być zapisane jako kody kreskowe, co przyśpiesza i ułatwia ewidencję.

System 3

System 3

Etykiety z folii piankowych rozwarstwiają się (rys. powyżej) przy próbie odklejenia. Mogą być stosowane tak jak folie kruszące.

System 4

System 4

Etykiety przy próbie odklejenia rozwarstwiają się i pojawia się na nich napis: VOID. Mogą być stosowane tak jak folie kruszące.

System 5

System 5

Etykiety przy próbie odklejenia rozwarstwiają się (rys. powyżej) i pojawia się na nich napis: VOID. Nie polecamy nadrukowywania na foliach błyszczących kodów kreskowych, ponieważ skanery mogą mieć problemy z odczytaniem kodu z błyszczącej powierzchni.

System 6

System 6

Polecamy do etykiet, które mają być naklejane na różnego rodzaju tworzywa np. laminowane dokumenty.

7. Papier reagujący na obecność rozpuszczalników

Zmieniony (sfałszowany) fragment dokumentu, wykonany na papierze reagującym na rozpuszczalniki, pozostaje w sposób nieodwracalny zabarwiony na kolor czerwony lub fioletowy. Już sama próba zmiany treść powoduje zabarwienie papieru, co skutecznie zniechęca do oszustwa.

8. Zabezpieczenie UV

Wymienione powyżej etykiety możemy dodatkowo zabezpieczyć farbami widocznymi w świetle UV. Np. w świetle UV widać logo firmy w wybranym miejscu. Dysponujemy również technikami, które pozwalają zabezpieczać tak całe dokumenty.

Rodzaj zabezpieczenia dobiera się do materiału, z jakiego wykonany jest dokument: papier, plastik, aluminium, folia, oraz wymaganego poziomu zabezpieczenia. Istotnym elementem jest wielkość etykiety oraz rodzaj i ilość informacji, jakie mają być na niej umieszczone.

Z przyjemnością doradzimy w zakresie doboru zabezpieczenia dla Państwa produktu. Przygotujemy kompleksową ofertę oraz wykonamy bezpłatne próbki.

Zapraszam do współpracy.

Ksawery StawińskiPOLPLAST S.C.
Piotr Suchecki, Ksawery Stawiński, Bartosz Suchecki
ul. Kościuszki 5, 05-092 Łomianki k/Warszawy
tel./fax (0..22) 751 10 46, e-mail: info@hologramy.waw.pl
mapa strony